Frasineanu a marcat pentru Bursaspor

Fotbalistul roman Cornel Frasineanu a marcat un gol pentru echipa sa, Bursaspor , in partida cistigata duminica pe teren propriu cu scorul de 4-2 (0-2) in fata lui Rizespor, in etapa a XXXII-a a campionatului Turciei, informeaza cotidianul Fanatik.

Frasineanu a intrat pe teren in minutul 37, cind l-a inlocuit pe Serkan, si a marcat in minutul 83 al treilea gol al gazdelor. La Bursaspor a mai evoluat si fundasul Iulian Miu, pe durata intregii partide, iar portarul Bogdan Vintila nu a fost folosit.

Intr-un alt meci, echipa antrenata de Gheorghe Hagi , Galatasaray Istanbul , a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu Istanbulspor.

La gazde, Ovidiu Petre a fost titlular si a ramas in teren pina la sfirsitul meciului, iar Florin Bratu a fost introdus in minutul 67.

In clasamentul Turciei lider este Fenerbahce , cu 72 de puncte, urmata de Trabzonspor cu 71.