Egal la Timisoara stricat de Ganea

Era de asteptat ca aseara, in ultimul meci la etapei, Poli – Rapid, sa asistam la un meci incins, mai ales ca se intalneau doua echipe bune ale campionatului, Rapid fiind chiar pe primul loc, iar timisorenii fiind invinsi in ultimul meci disputat in compania celor de sub Grant, finala Cupei Romaniei, pierzand astfel ocazia de a juca in Europa. Totusi, aseara lucrurile au degenerat mai mult decat se asteptau iubitorii fotbalului. Meciul a inceput tare si in minutul 2 atacantul timisorenilor, Ionel Ganea , ar fi putut fi trimis la cabine dupa o intrare foarte tare asupra lui Lazar, fiind iertat insa de central. Din prima repriza, in afara de un meci in care erau angrenate doua echipe ambitioase nu se pot retine decat doua faze importante: golul lui Bucur si golul egalizator al lui Burdujan. In repriza secunda s-a produs o schimbare la fata pentru ambele echipe, si Rapid si Poli fiind mai concentrate, mai bine asezate in teren, cu un plus de elan ofensiv pentru bucuresteni, care au ratat cateva ocazii foarte bune de a prelua conducerea. Acest joc frumos s-a oprit brusc insa prin minutul 70 in momentul in care Ganea , care lovise un adversar, a fost eliminat la semnalizarea unuia dintre arbitrii asistenti . Atacantul lui Poli a luat foc si a sarit la gatul asistentului dorind sa-l tranteasca pe gazon. Ganea a fost oprit cu greu de 4 dintre coechipierii lui, acest gest putandu-l costa chiar cariera de fotbalist. Dupa aceste scene care nu-si pot avea locul pe un stadion de fotbal, cele doua echipe n-au mai jucat mare lucru, rapidistii fiind cei care parca au dorit mai mult, rezultatul final fiind insa un 1-1 care nu a parut sa bucure pe nimeni. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Autor: Razvan Fratila