Dinamo - Pohang Steelers 3-1

Dinamo a invins cu scorul de 3-1 formatia sud-coreeana Pohang Steelers, in penultimul amical din cantonamentul din Turcia. Pohang Steelers a deschis scorul in minutul 26 prin brazilianul Clodoaldo . Dinamovistii reusesc sa egaleze in minutul 56 prin Attoukura, dupa un sut trimis de Bratu si respins in fata de portarul advers. Dinamo preia conducerea in minutul 80, in urma unui sut la vinclu al lui Vranjkovic, iar trei minute mai tarziu alb-rosii majoreaza diferenta dupa ce Bratu transforma un penalty pe care tot el il obtinuse. Dinamo va mai disputa astazi meci amical , de la ora 18:30, cu formatia Rabotniki, campioana Macedoniei. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor