Dinamo - Hibernians Paola 5-1

Învinşi în primul joc cu 4-0, maltezii de la Hibernians Paola au avut primii şansa golului în returul de la Bucureşti cu Dinamo. Echipa pe care Cristi Borcea o vede de la anul printre granzii Ligii Campionilor a început spectacolul abia după pauză. Adrian Cristea a marcat primul gol european al dinamoviştilor în Ştefan cel Mare. La 1-0, trupa antrenată de Mircea Rednic a mai punctat de două ori prin căpitanul Dănciulescu, în minutele 56 şi 84. Cu trei minute înainte de finalul meciului, Buzurovici a dat prima lovitură echipelor romaneşti în Cupa UEFA. Scorul final, 5-1, a fost stabilit în prelungiri de reuşita lui Cătălin Munteanu şi de autogolul aceluiaşi Buzurovici. Alţi doi dinamovişti au trecut în turul următor: Andone cu Omonia Nicosia după victoria cu 2-1 în faţa croaţilor dela Rijeka, şi Florentin Petre cu ŢSKA Sofia după 4-1 cu albanezii de la Dinamo Tirana. Petre a marcat un gol, iar Eugen Trică a reuşit o dublă.