Dinamo, doar egal acasa cu Unirea Urziceni

Dinamo si Unirea Urziceni au terminat aseara la egalitate, scor 1-1, in ultimul meci al etapei a 30-a a Ligii I.

Elevii  lui Dan Petrescu au inceput mai bine partida, australianul Jacob Burns sutand periculos, peste poarta lui Lobont, in chiar minutul doi.

Dinamo si-aa  aratat si ea coltii prin Adrian Cristea si Florin Bratu, dar lovitura libera executata de primul in minutul 18 si cursa celui de-al doilea din minutul 22 au ramas fara rezultat pe tabela.

Pana la pauza, nu s-a mai consemnat decat o singura ocazie, in chiar minutul 45, cand Onofras a sutat bine, din lovitura libera, dar Bogdan Lobont s-a arcuit si a trimis in corner.

In minutul 80 Torje a descis scorul dupa o lovitura libera executata spectaculos, de la marginea careului de 16 metri.

Unirea Urziceni a egalat in prelungirile partied prin Bogdan Stancu care a exectuat perfect o lovitura de la 11 metri, acordata de arbitrul Sebastian Coltescu   dupa un falut a lui Izvoranu  in careu.