Debut victorios pentru Razvan

Cel mai de succes antrenor al Rapidului in cupele europene si-a inceput ieri aventura in a doua liga. Actuala sa echipa, FC Brasov , s-a impus cu emotii in meciul cu Inter Gaz (2-1). Razvan Lucescu a inceput urcusul spre prima Liga. Instalat ca principal al lui FC Brasov dupa despartirea de Rapid, acesta a inceput cu o victorie noul sezon al Ligii II. Brasovenii au invins in deplasarea de la Bucuresti, 2-1 cu Inter Gaz, gratie golurilor lui Cristescu (59) si Sburlea (64). Gazdele au revenit tarziu, marcand in minutul 86 din penalty, dar nu au putut egala. Dupa meci, Lucescu jr s-a declarat nemultumit de arbitraj. Acesta i-a reprosat centralului Marius Bocaneala ca a fost la un pas de a strica meciul, la faza penalty-ului din care Verdes a redus din handicap: „Decizia dubioasa a lui Bocaneala a complicat finalul, dar pana la urma a fost bine. Am discutat cu baietii sa-i macinam, ca vor cadea in repriza a doua, si asa s-a intamplat. Am avut multe situatii de gol in conditiile in care este greu sa stai in caldura asta, dar sa si alergi! Sunt bucuros pentru victorie". Principalele contracandidate la promovare ale Brasovului, CS Otopeni si Petrolul Ploiesti, se intalnesc azi de la ora 11:00, meciul fiind transmis in direct de TVR2 Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro