CSU Ploiesti, a patra infrangere

Echipa masculina de baschet CSU Ploiesti a fost invinsa in deplasare, cu scorul de 117-111, dupa prelungiri, de formatia spaniola Club Estudiantes , in etapa a patra a grupei A a FIBA EuroCup. Prahovenii au inceput in forta, castigand primul sfert, dar spaniolii au revenit, cele doua formatii preluand apoi alternativ conducerea pana la finalul timpului regulamentar de joc incheiat la egalitate (102-102). In prelungiri gazdele au preluat conducerea, adjudecandu-si in final partida. In urma acestui rezultat Asesoft a inregistrat a patra infrangere in grupa si ramane pe ultima pozitie a clasamentului, cu 4 puncte si nu mai are nici o sansa de a accede in faza urmatoare a competitiei.