Contra, spaima arbitrilor

Aparatorul roman a fost eliminat in partida de Cupa a Spaniei, Burgos - Getafe. Ghinioanele se tin lant de fundasul formatiei spaniole Getafe, Cosmin Contra . Dupa ce a primit o condamnare cu suspendare, el a fost eliminat de pe teren in partida jucata miercuri seara la Burgos, in 16-imile Cupei Spaniei. Asta dupa ce duminica a jucat pe postul de portar in meciul cu Atletico Madrid , Contra a iesit iarasi in evidenta, de data aceasta intr-un mod negativ. „Gurita", care a fost titular, a primit un avertisment in minutul 76, apoi a incasat al doilea cartonas galben in minutul 88 pentru proteste si a fost eliminat de pe teren. Getafe a invins cu 1-0 Echipa romanului a reusit totusi sa castige pe terenul echipei de liga a treia, Real Burgos, prin golul reusit de Kepa in minutul 17.Pentru „isprava" sa, cotidianul madrilen „AS" l-a desemnat pe Cosmin Contra drept „durul meciului". In celelalte partide disputate miercuri in Cupa Spaniei , Atletico a invins pe Granada cu 2-1, Betis Sevilla a remizat, 1-1, la Elche, iar Osasuna a depasit Mallorca, scor 2-0. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro