Chivu s-a razbunat pe Manchester

Capitanul nationalei Romaniei a jucat toate cele 90 de minute in partida de aseara dintre Manchester United si Inter , meci cistigat de milanezi cu 3-2. Chivu s-a razbunat astfel pentru infrangerea uilitoare cu 0-7 suferita in fata "diavolilor", in sezonul trecut de Liga Campionilor, sezon in care apara culorile lui AS Roma. Romanul a avut o evolutie buna, jucind prima repriza in stinga apararii, iar dupa pauza in centrul acesteia. Inter s-a impus in fata britanicilor, chiar pe Old Trafford, gratie golurilor marcate de Suazo (22’ si 35’) si Ibrahimovici (27’). Campioana Angliei au inscris prin Rooney (18). si prin autogolul lui Adriano, din minutul 58. Inter l-a cumparat saptamana trecuta pe fundasul roman de 26 de ani cu 16 milioane de euro , pret in care a fost inclus si tanarul Andreolli, cedat la Roma. Chivu va jucat timp de la Inter si va primi in total 22 de milioane de euro.