#inter milano #sampdoria #cristi chivu

Chivu, printre cei mai buni jucatori ai Interului in meciul cu Sampdoria (Video)

Fundasul roman Cristi Chivu a avut o evolutie buna in meciul pe care formatia sa, Inter Milano , l-a castigat in fata celor de la Sampdoria , scor 1-0, din etapa a 20-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Internationalul roman a fost folosit de tehnicianul Jose Mourinho in centrul apararii pana in minutul 85, atunci cand a fost schimbat cu Maxwell, dupa ce a acuzat unele probleme medicale.

Dupa meci, Cristi Chivu a fost notat cu 6.87, una dintre cele mai mari note acordate unui jucator "nerazzurr".

Unicul gol al disputei de pe "Giuseppe Meazza" a fost marcat de brazilianul Adriano, in minutele de prelungire ale primei reprize.