Chivu a pierdut Supercupa Italiei

Inter Milano, formatie la care a evoluat si Cristi Chivu, a pierdut aseara Supercupa Italiei , fiind invinsa de catre AS Roma, scor 0-1. Unicul gol al meciului a fost marcat in minutul 33 al celei de-a doua reprize de catre De Rossi , care a executat impecabil o lovitura de la 11 metri, dupa ce Totti a fost trantit in careu de catre Burdisso. In ceea ce-l priveste pe Chivu, acesta a jucat fundas stanga, iar la fiecare atingere de balon a fost copios fluierat de cei 10.000 de suporteri ai echipei AS Roma. In rest, fundasul roman a avut o evolutie buna, reusind sa-l blocheze de cateva ori pe Totti, dar si-a adus aportul si pe faza de atac, cand a centrat de cateva ori destul de bine. Afla care sunt cele mai importante stiri ale zilei intr-una dintre cele mai bune selectii de informatii. Aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale al Acasa.ro