Chelsea s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Chelsea s-a calificat, aseara, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce castigat meciul retur cu Fenerbahce , scor 2-0.

Cu toate ca in partida tur reusise surpriza invingand pe Chelsea cu 2-1, Fenerbahce s-a trezit condusa pe Stamford Bridge inca din minutul 4 cand Ballack a deschis scorul cu o lovitura de cap.

Golul primit foarte repede, a turnat plumb in ghetele turcilor care nu au avut nici o ocazie notabila pana la pauza.

In repriza a doua Avram Grant l-a schimbat pe Kalou la pauza cu Belletti, inchizand astfel jocul. Londonezii si-au dublat avantajul in minutul 87 cand Lampard a inscris dupa o pasa perfecta venita de la Essien.

Chelsea va intalni in semifinale pe Liverpool, intr-o reeditare a semifinalei de anul trecut.