Champions League: Marica, gol în Şahtior – Olympiakos 2-2

Ciprian Marica a repetat evoluţiile excelente din ultima perioadă şi a marcat golul secund al lui Şahtior în egalul cu grecii de la Olympiakos , scor final 2-2. Marica a marcat după o centrare care a depăşit defensiva grecilor. În meciul disputat la Doneţk, echipa lui Lucescu s-a văzut condusă după 24 de minute de joc, cand Konstantinou a deschis scorul. Brazilianul Matuzalem a egalat în minutul 34, dar oaspeţii au preluat iar conducerea, gol Castillo în minutul 68. Peste doar două minute, Ciprian Marica a adus egalarea, stabilind şi scorul final, unul care nemulţumeşte echipa patronată de Rinat Ahmetov. Şahtior a dominat clar partida, dar Brandao, colegul lui Marica din atac, a prins iarăşi o zi slabă. La gazde, Răzvan Raţ a jucat toate cele 90 de minute.