CFR Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei

CFR Cluj s-a calificat aseara, in premiera, in finala Cupei Romaniei, dupa ce a invins cu scorul de 3-0 pe Dacia Mioveni .

Elevii lui Ioan Andone au dominat jocul de la un capat la celalalt, intr-un meci in care Dacia Mioveni pur si simplu nu a contat.

Dupa doar 26 de secunde de la fluierul arbitrului, Ruiz deschide scorul pentruCFR  cu un sut plasat.
Dacia Mioveni putea egala cu trei minute inainte de finalul primei parti, cand Frasineanu a sutat puternic, din unghi dar mingea a trecut putin peste transversala.

In minutul 78  Dani a dublat avantajul ardelenilor cu un sut la firul ierbii, din interiorul careului.  Trei minute mai tarziu Ruiz reuseste dubla. Dubarbier patrunde in careu, pe partea stanga, si ii scoate balonul lui Ruiz, care trimite langa bara, de la 10 metri.

A doua semifinala, Gloria Buzau - Unirea Urziceni, se va disputa maine, de la ora 20.30, pe stadionul "Cotroceni".

Finala Cupei Romaniei se va disputa la Piatra-Neamt, la 10 mai.