CFR Cluj, liderul campionatului

Daca adversarele la titlu se mai impiedica, CFR Cluj merge ceas. Ultimul succes al elevilor lui Ioan Andone , 2-1 cu Poli Iasi, i-a propulsat pe acestia in fotoliul de lider al campionatului. CFR Cluj a imceput tare meciul cu Iasiul lui Ionut Popa . Culio, in minutul 7 si Trica, in minutul 13 au trecut pe linga deschiderea scorului, lucru care avea sa-l reuseasca la capatul primului sfert de ora Semedo, care a finalizat o faza construita de Didi . Imediat dupa pauza, in minutul 48, Naidin a amutit stadionul cu un sut sub bara si Iasiul egala. Fabbiani a ratat apoi incredibil, dar in minutul 50 Didi a finalizat cu sange rece din interiorul careului moldovenilor pentru doi la unu. Trica a ratat desprinderea in minutul 67, cand a gresit o preluare simpla. Festivalul ratarilor clujene a continuat si dupa ce oaspetii au ramas fara Homei, eliminat in minutul 71, cea mai mare apartinandu-i lui Fabbiani, care a trimis peste poarta din 4 metri. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro