CFR Cluj isi continua drumul spre event

CFR Cluj s-a calificat aseara in premiera in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins cu scorul de 1-0, in prelungiri pe FC Brasov. In minutul 10 Ruiz a tras puternic din afara careului dar mingea s-a dus peste poarta lui Nae. Brasovenii au trecut si ei pe langa deschiderea scorului in minutul 21, cand sutul lui Adriano de la peste 30 de metri a ocolit transversala. Trupa lui Razvan Lucescu si-a incercat din nou norocul la poarta clujenilor in minutul 29, dar sutul ex-rapidistului Robert Ilyes a fost prins fara probleme de Hirschfeld. In minut 37 Culio isi incearca si el norocol dar mingea trimisa de el a trecut mult peste poarta. Gol in prelungiri In repriza a doua brasovenii au iesit cu mai mult tupeu de la cabine . Elevii lui Razvan Lucescu au inceput sa puna presiune pe clujeni dar fara ocazii notabile la poarta CFR-ului. Singurul gol al meciului a fost reusit de Diego Ruiz, in prelungiri, argentinianul marcand plasat, la coltul lung, dupa ce a fost ideal deschis de Semedo . Cele patru echipe calificate in semifinalele Cupei Romaniei sunt Dacia Mioveni, Unirea Urziceni, Gloria Buzau si CFR Cluj. Este pentru prima data in ultimii 14 ani cand niciunul din granzii Bucurestiului nu ajunge in semifinalele Cupei Romaniei. Finala Cupei Romaniei va avea loc in ziua de 10 mai, pe stadionul " Ceahlaul " din Piatra-Neamt. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro