#cfr cluj #unirea urziceni #titlu #campionat #remiza #dinamo

CFR Cluj, aliatul de nadejde al liderului

Campionii le-au dat o mana de ajutor dinamovistilor si duminica seara, dupa ce au remizat, in deplasare, cu Unirea Urziceni .

Unirea Urziceni a ratat sansa de a egala Dinamo la puncte in fruntea clasamentului Ligii I la fotbal, dupa egalul inregistrat duminica seara, pe teren propriu, in fata campioanei CFR Cluj, scor 1-1. Ardelenii au deschis scorul prin Bogdan Mara , in minutul 5, gazdele egaland noua minute mai tarziu prin Brandan.

Ialomitenii raman in continuare pe locul secund al ierarhiei, la doua puncte de Dinamo, dar pentru trupa lui Dan Petrescu urmeaza un program infernal...

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )