#cfr cluj #bordeaux #liga campionilor

CFR Cluj a pierdut din nou cu Bordeaux

Campioana Romaniei a pierdut clar si a doua partida cu Bordeaux , din Grupa A a Ligii Campionilor, scor 1-2.

Partida a inceput prudent, ambele echipe jucand temator. Totusi, in minutul 7 francezii deschid scorul prin vedeta lor, Gourcuff. Clujenii nu acuza socul primirii golului si se arunca in atac. Egalarea vine dupa doar 3 minute, Dani inscriind din pasa lui Kone. Meciul are ritm in continuare, francezii avand un plus la posesie . In minutul 23 Fernando suteaza bine de la distanta, putin pe langa poarta. Cea mai mare ocazie a primei reprize apartine gazdelor, Chalme respingand de pe linia portii in minutul 26.