#cfr cluj #victorie #liga #campioni

CFR Cluj a debutat cu victorie in grupele Ligii Campionilor

Sorin Cartu a obtinut primul rezultat mare din cariera, o victorie in Champions League cu CFR, impotriva elvetienilor de la FC Basel .

CFR Cluj a invins FC Basel in primul meci al Grupei E a Ligii Campionilor, scor 2-1. Toate golurile au fost marcate in prima repriza.

Noul antrenor al clujenilor s-a dovedit inspirat cand a decis sa il foloseasca titular pe Ionut Rada , fundasul deschizand scorul inca din minutul 9 cu o lovitura de cap, din centrarea lui Culio.

Elvetienii nu au apucat sa isi revina din socul primirii golului ca Traore a majorat diferenta trei minute mai tarziu, tot cu capul, din centrarea...

( citeste continuarea in Realitatea.net )