CFR Cluj a dat lovitura in "Groapa"

CFR Cluj a invins aseara cu 2-1 pe  Dinamo si isi mentine avansul de trei puncte in fata Stelei.

Cu un in totalitate strain, CFR Cluj a reusit sa faca cel mai bun meci din 2008 pe Dinamo.
In minutul 11 Semedo a reusit sa deschida scorul, reluand in poarta o centrare a lui Culio de pe partea stanga.

Dinamo  a egalat in minutul 35 prin Danciulescu cu o deviere a sutului lui Margaritescu de la marginea careului mare.  Avea sa fie insa seara lui Semedo care chiar inainte de pauza a marcat pentru 2-1. Atacantul lui CFR a dejucat pasul la ofsaid al apararii dinamoviste, a patruns in careu si l-a invins pe Lobont cu un sut la coltul scurt .

Dinamo a  alergat in repriza a doua dupa egalare, insa nu a reusit sa desfaca lacatul aparararii clujene. Pana la final CFR Cluj  a mai avut doua ocazii mari prin Semedo care a sutat alaturi din pozitie singur cu Lobont si Gabriel Muresan care a sut slab dupa o actiune prelungita de atac.

CFR Cluj a castigat astfel pentru prima data in Groapa. Pana acum, in cele 11 meciuri jucate, dinamovistii castigasera de 10 ori, iar un joc se incheiase la egalitate.