Campeones!

Primera Division , unul dintre cele mai puternice campionate din Europa, si-a desemnat duminica seara laureatii. Dupa un final dramatic , „galacticii” de la Real Madrid au castigat la mustata titlul de campioni in fata „extraterestrilor” de la FC Barcelona. Catalanii au zburdat in deplasarea de la Tarragona, scor 5-1 (3-0), dar aveau nevoie ca trupa lui Fabio Capello sa nu castige, pe Santiago Bernabeu , contra celor de la Mallorca . Motivata cu trei milioane de euro de Barcelona, Mallorca a deschis scorul dupa numai un sfert de ora, facand dramatic finalul de campionat. Madrilenii au revenit insa spectaculos in repriza secunda, egaland in minutul 68, prin Reyes, si preluand conducerea cu 2-1, in minutul 81, dupa reusita lui Diarra . Reyes a inchis definitiv tabela trei minute mai tarziu si, totodata, batalia pentru titlu.(continuarea in Evenimentul Zilei )