Boloni a debutat cu stangul

Adrian Mutu continua seria evolutiilor bune in tricoul Fiorentinei. " Briliantul " a inscris sambata 2 din cele 8 goluri ale formatiei sale in partida cu amatorii de la Figline. Dupa pauza, Lobont l-a inlocuit in poarta pe Frey. Sahtior Donetk , echipa antrenata de Mircea Lucescu, a bifat vineri a treia victorie consecutiva in campionat, invingand cu 5-0, acasa, pe Metalist Harkov. Primul gol al "minerilor" a fost marcat de Marica, la a treia reusita in tot atatea partide. Alt antrenor roman, Loti Boloni , a debutat cu stangul la AS Monaco, pierzand cu 0-1 pe terenul lui Nancy, in prima etapa din Ligue 1 . Tot in Franta, duelul romanesc dintre Niculae si Bratu s-a incheiat nedecis, Auxerre remizand cu Valenciennes, scor 1-1. Gabriel Tamas a debutat sambata la noul sau club, Celta Vigo, in amicalul cu Boavista, incheiat la egalitate, 1-1. Fundasul roman a intrat pe teren in minutul 46 si a avut o evolutie apreciata.