#barcelona #meci #calificare #fotbal #finala #liga campionilor #real madrid

Barcelona s-a calificat in finala Ligii Campionilor

Barcelona a remizat, marti seara, cu Real Madrid , scor  1-1, in cea  de-a doua mansa a semifinalelor Ligii Campionilor, informeaza realitatea.net.

Barcelona a deschis scorul in minutul 54, prin Pedro.  Zece minute mai tarziu, Real Madrid a reusit sa egaleze prin Marcelo.

Dat fiind ca in tur s-a impus cu 2-0 pe stadionul Santiago Bernabeu , Barcelona merge mai departe, calificandu-se in finala Ligii Campionilor.

Imediat dupa merci, Cristiano Ronaldo , atacantul Realului,  a adus o serie de acuze Barcelonei, despre care spune ca a fost ajutata de arbitri, si, mai mult decat atat, triseaza.

In finala celei mai importante competiiii intercluburi din Europa, Barcelona va da piept cu Manchester United sau Schalke 04 .