Auxerre, eliminată din Cupa Uefa

Formaţia franceză AJ Auxerre, la care evoluează şi romanul Daniel Niculae , a fost eliminată din Cupa Uefa, după ce a pierdut, joi, partida decisivă cu Livorno . Auxerre a fost învinsă cu 0-1 chiar pe propriul teren, în ultimul meci din grupa A şi astfel italienii au obţinut calificarea în 16-imile competiţiei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristiano Lucarelli, în minutul 59. La patru minute după marcarea golului şi-a făcut apariţia în teren şi Daniel Niculae, însă acesta nu a reuşit să ajute formaţia franceză să întoarcă rezultatul, Auxerre încheiind grupa pe locul 4, chiar după ce şi-a disputat partida cu numărul 100 în competiţiile europene. În celălalt meci al grupei A, formaţia scoţiană Glasgow Rangers a învins, cu scorul de 1-0, pe Partizan Belgrad, prin golul marcat de Hutton, în minutul 55, şi a terminat grupa A neînvinsă, acumuland zece puncte în cele patru meciuri disputate. Maccabi Haifa s-a calificat de pe locul doi, cu şapte puncte, fiind o posibilă adversară pentru Steaua, în timp ce Partizan Belgrad şi Auxerre au părăsit competiţia.