Ana Ivanovic, a avut un meci infernal cu Nathalie Dechy, dar s-a calificat in turul 3

Tenismena sarba , favorita numarul 1 a turneului de Mare Slem de la Wimbledon , s-a calificat, miercuri, in , dupa a depasit-o greu pe jucatoarea franceza Nathalie Dechy, scor 6-7, 7-6, 10-8, informeaza site-ul oficial al competitiei.

Nathalie Dechy (locul 97 WTA) s-a impus in primul set cu 7-6 si a condus si in cel de-al doilea, insa Ivanovic a reusit sa egaleze si sa castige tie-break-ul. In setul trei, ambele jucatoare au mers cap la cap pana in game-ul 8, iar in cele din urma liderul clasamentului mondial a reusit sa se impuna cu 10-8.

Ana Ivanovic va juca in turul 3 cu jucatoarea chineza Jie Zheng, care a invins-o pe britanica Elena Baltacha, scor 6-2, 7-5.