Amical: CSM Focsani-Steaua 0-2

Steaua a invins ieri CSM Focsani, formatie din Liga a II-a, cu scorul de 2-0, intr-un meci amical disputat la Focsani. Golurile ros-albastrilor au fost inscrise de Victoras Iacob (22) si Romeo Surdu (74). In minutul 82, Vali Badea a ratat un penalty. Antrenorul massimo pedrazzini a folosit urmatoarea formula de echipa: Vatca - Emeghara, Baciu, Rada, Nesu - Badoi, Croitoru, Cristocea, Nicolita - Iacob, Neaga. In repriza a doua au mai evoluat Cernea, Zaharia, Badea, Ninu, Surdu si fotbalistii de la Steaua II, Lazar, Militaru, Mihai si Nicolae. La acest meci au asistat aproximativ 3.000 de suporteri, cei mai multi dintre ei fiind dotati cu fulare si steaguri ros-albastre. Niciun oficial al Stelei nu a asistat la acest joc, patronul Gigi Becali fiind la Constanta la o inmormantare , presedintele Valeriu Argaseala este in Luxemburg cu echipa nationala a Romaniei, iar managerul sportiv Adrian Ilie a ramas in Bucuresti. "Ne asteapta un meci foarte greu cu Sevilla si este bine ca ne-am pregatit aici. Mi-a placut vointa de victorie pe care au aratat-o jucatorii. Nu sunt suparat pe Vali Badea pentru ca a ratat un penalty, se mai intampla. El este cel care este suparat pentru ca meseria unui atacant este sa inscrie", a declarat la finalul meciului antrenorul stelei, Massimo Pedrazzini. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro