Adrian Mutu a marcat din nou pentru Fiorentina

Atacantul Adrian Mutu a marcat al doilea gol al formatiei sale, Fiorentina , care s-a impus duminica, pe teren propriu, scor 2-1, in fata echipei Catania. Dupa ce a marcat singurul gol al meciului Rosenborg - Fiorentina din Cupa UEFA, Mutu a marcat golul victoriei din meciul cu Catania din etapa a 23-a din Serie A Fiorentina a deschis scorul in minutul 40, cand Zradko Kuzmanovic i-a luat fata adversarului sau direct si a trimis cu capul in plasa portii, centrarea lui Mario Alberto Santana. Catania a egalat in minutul 60 prin Varcas care a inscris cu un sut puternic pe langa portarul Fiorentinei. In minutul 70 Fiorentina reuseste golul victoriei, dupa ce Mutu a preluat pe piept la 30 de metri de poarta, a inaintat si a lansat un sut-bomba in vinclul portii adverse. Mutu se afla acum pe locul 2 in clasamentul golgeterilor cu un gol mai putin de Trezeguet care are 15 goluri. Rezultatele inregistrate in etapa a 24-a din Serie A:
  • FC Parma-AC Milan 0-0
  • Inter Milano-Livorno 2-0 In clasament, lider este Inter Milano, cu 59 de puncte. Pe locul doi se afla AS Roma, cu 48 de puncte, iar pe trei, Juventus Torino, cu 47 de puncte. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro
  • Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.