#calificare #olimpiada #tenis de masa

Adrian Crisan, calificare la tenis de masa. Dodean, OUT!

O veste buna de la tenis de masa . Romanul Adrian Crisan a reusit sa treaca de dominicanul Jin Lu, in cinci seturi, si s-a calificat in turul urmator.

Meciul a fost fara istoric pana in setul al patrulea, reprezentantul nostru castigandu-le pe primele trei fara probleme, 11-4, 11-2, 11-7. S-a relaxat si a pierdut la 9, dar s-a impus in cel de-al cincilea set, cu 11-9. 4-1 si Adrian merge in turul urmator, al treilea. Va fi un meci greu pentru jucatorul nostru, adversar fiindu-i capul de serie numarul 11, Dimitrij Ovtcharov, sportiv german nascut la Kiev.

Din pacate insa, tot miercuri, singura noastra reprezentanta ramasa in turneul feminin, Daniela Dodean , a fost eliminata in turul al doilea. Romanca a fost invinsa fara drept de apel, scor 1-4 (5-11, 7-11, 5-11, 11-5, 11-8) de Jong Kim, din Republica Nord-Coreeana.