Adi Mutu, gol în partida cu Siena lui Paul Codrea

Duelul romanilor din Serie A, din această săptămană, s-a încheiat nedecis, 1-1. Siena a preluat conducerea în partida cu Fiorentina, în minutul 18, graţie golului înscris de Antonini, dar Adrian Mutu a egalat pentru oaspeţi, în minutul 38, stabilind astfel şi scorul final. La gazde, Paul Codrea a fost titular şi a evoluat pană în minutul 84, cand a fost înlocuit de Brevi, în timp ce Mutu a evoluat pe tot parcursul partidei. Vali Năstase a fost şi el integralist în partida pe care Ascoli a disputat-o la Roma, împotriva celor de la Lazio, dar nu a putut preveni înfrangerea cu 3-1. De înscris au înscris doar romanii, de trei ori în poarta adversă şi o dată în propria poartă, prin Mauri, în minutul 15. Pentru Lazio au marcat Belleri '8, Pandev '25 şi Foggia '84. Şi cealaltă echipă a Romei a ieşit caştigătoare în această etapă, AS Roma, cu Cristi Chivu integralist, învingand, în deplasare, cu scorul de 4-2, echipa Sampdoria Genova . Golurile formaţiei din Roma au fost marcate de Totti '13, '74, Perrotta '33 şi Panucci '44. Pentru Sampdoria au înscris Volpi '14 şi Flachi '90+2 (penalty).