A patra victorie pentru echipa lui Niculae

Auxerre, echipa atacantului roman Daniel Niculae a învins formaţia Toulouse cu 1-0, pe propriul teren, într-o partidă disputată duminică, contand pentru etapa a 14-a din Ligue 1 . Unicul gol al meciului a fost marcat de Pieroni ( foto ), în minutul 47. Daniel Niculae a început partida ca rezervă şi a fost introdus pe teren în minutul 74 în locul lui Akale. Acest succes a fost al patrulea în actuala stagiune pentru echipa internaţionalului roman, care a urcat la 16 puncte în clasament, ocupand poziţia a 13-a. Au evoluat formaţiile: Auxerre: Cool – Sagna, Kalabane, Grichting, Jaures – Cheyrou, Kaboul, Pedretti – N’Diaye (Jelen 55’), Akale (Niculae 74’), Pieroni (Lejeune 92’) Toulouse: Douchez – Ebondo, Arribage, Aubey, Mathieu (Fofana 62’) – Fabinho (Bergougnoux 72’), Dieuze, Emana, Mansare, Batlles – Elmander (Akpa-Akpro 29’)