#steaua #trivale #meci #fotbal

Steaua a pierdut in Trivale

„Ros-albastrii” au pierdut aseara doua puncte in lupta pentru titlu . Steaua nu a reusit mai mult de o remiza, aseara, in deplasare, cu FC Arges , scor 2-2, in al doilea meci al etapei a 21-a a Ligii I la fotbal.

Elevii lui Marius Lacatus s-au chinuit in zadar sa-si depaseasca adversarii, ratand un penalty si primind un gol cu doua minute inainte de finalul partidei. Portarul Zapata a fost din nou „omul negru” pentru stelisti , gafand grav la golul lui Bazzi. Meciul a avut o des fasurare dramatica. Gazdele au condus cu 1-0, iar Steaua a egalat si a preluat comanda pe tabela, fiind ajunsa in minutul 88.

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )