Razboiul galacticilor, Franta - Anglia: 2-1

Franta a invins pe ultima suta de metri nationala Angliei, prin Zinedine Zidane , care a marcat cele doua goluri in prelungiri - min. 91 si min. 93. Golul selectionatei Albionului a venit in minutul 38 cand arbitrul Markus Merk a acordat englezilor o lovitura libera. Centrarea lui Beckham, poate prima precisa dupa plecarea de la Manchester, a gasit capul lui Lampard si mingea s-a dus la vinclu. 1-0 pentru Anglia. In minutul 71, Beckham a ratat un penalty scos de Rooney. Mai erau 20 de minute si Franta trebuia sa egaleze. N-a reusit si meciul intrase in minutul 90. Imaginea unui Santini impietrit la marginea terenului a corespuns imaginii echipei sale pe gazon, impietrita in asteptarea unei minuni din partea lui Zidane. Si minunea a venit: Zidane a marcat in minutul 91 din lovitura libera. Apoi Henry a scapat singur cu James, un minut mai tirziu si a fost penalty la poarta englezilor. Zidane a mai inscris o data si invingatoarea a fost echipa care crede in miracole.