Rapid - Serif Tiraspol 1-1

Rapid nu a castigat ultimul amical din cantonamentul cipriot. Giulestenii au obtinut doar un egal, 1-1, impotriva lui Serif Tiraspol , si se intorc in tara cu bilant negativ in Insula Afroditei: o victorie, un egal si doua esecuri . Burdujan a primit un cadou neasteptat de la portarul basarabenilor in minutul trei si a marcat, dar Serif a scos egalul la 20 de minute dupa pauza gratie golului de generic semnat tot de un roman: fostul jucator al Gloriei Bistrita, Arbanas. Ca de obicei in amicalele jucate de romani in aceasta iarna, nervii nu au lipsit la aceasta partida. Pancu si brazilianul lui Serif, Thiago, s-au incaierat in minutul 59 si au fost eliminati de centralul jocului. Acesta a fost ultimul meci amical al Rapidului din turneul din Cipru. In celelalte trei jocuri, giulestenii au inregistrat urmatoarele rezultate: 2-1 cu FC Cracovia , 2-3 cu Levski Sofia si 3-4 cu Lokmotiv Sofia. Intoarcerea in tara este programata pentru maine. Pentru cele mai importante stiri ale zilei aboneaza-te la Newsletter-ul de stiri generale Acasa.ro Trimite o felicitare animata de Ziua Indragostitilor