Rapid-Beitar Ierusalim 1-0, in ultimul amical disputat de giulesteni in Elvetia

Rapid a trecut, luni, de formatia Beitar Ierusalim (Israel), scor 1-0, in ultima partida de verificare pe care giulestenii au disputat-o in cantonamentul din Elvetia.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Marius Constantin, in minutul 35, cu o lovitura de cap, in urma unei faze fixe executata excelent de brazilianul Julio Cesar .

Tehnicianul Jose Peseiro a inceput partida cu urmatoarea formula de joc: Marinescu - Paun, Marius Constantin, Joao Paulo Andrade , Bratu - Grigore, Lazar - Julio Cesar, Spadacio, Cesinha - Raduta. Dupa pauza au mai evoluat: Bozovic , Perja, Maftei, Herea, Boya, Ricardo Fernandez, Joao Paolo, Mardare, Dobroiu si Andrade.

Dani Coman si Urko Pardo nu au fost inclusi in lot de antrenorul portughez.

Meciul cu Beitar a fost ultimul amical pe care giulestenii l-au disputat in cantonamentul din Elvetia, echipa bucuresteana urmand sa se intoarca in tara astazi la pranz.