#europa #frigoconti oradea #polo masculin

Poloistii bihoreni continua in Europa

oradea s-a calificat miercuri seara in sferturile de finala ale Trofeului LEN, a doua competitie europeana a cluburilor.

Bihorenii au pierdut, la Napoli , dupa prelungiri, scor 7-8, meciul cu italienii de la ASD-CN Posillipo, din cadrul mansei secunde a "optimilor". La finalul timpului regulamentar , gazdele conduceau cu 7-5 si, cum bihorenii s-au impus in tur cu 12-10 (nu se tine cont de numarul mai mare de goluri inscrise in deplasare), au urmat doua reprize suplimentare.

Campioana Romaniei a castigat-o pe prima dintre acestea, cu 2-1, iar in cealalta nu s-a inscris...

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )