Mutu a marcat din nou pentru Chelsea

Internationalul roman Adrian Mutu, care evolueaza pentru echipa engleza Chelsea Londra , a inscris un gol in partida de duminica impotriva celor de la Leicester, cistigata acasa de Chelsea cu 4-0.

Criticat aspru de presa engleza pentru lunga sa perioada de ineficacitate, Mutu a reusit duminica primul sau gol de pe 1 noiembrie 2003 incoace, marcind cu un sut superb, de la peste 25 de metri, in minutul 87 al partidei.

Celelalte goluri ale partidei au fost marcate de Hasselbaink, care a reusit o "dubla" in prima repriza, si de Babayaro, in minutul 90. Cu ajutorul acestei victorii, Chelsea se mentine in plutonul fruntas al primei divizii engleze.