#cupa uefa #mircea lucescu #sahtior donetk #victorie #werder bremen

Mircea Lucescu a castigat Cupa UEFA cu Sahtior Donetk

Echipa ucraineana Sahtior Donetk, antrenata de Mircea Lucescu , a castigat Cupa UEFA , invingand, miercuri, dupa prelungiri, scor 2-1 (1-1, 1-1), formatia germana Werder Bremen , intr-un meci disputat pe stadionul Sukru Saracoglu din Istanbul, transmite Mediafax.

Pentru Sahtior au marcat Luiz Adriano '25 si Jadson '97, in timp ce pentru Werder a inscris Naldo '35.

Sahtior a deschis scorul in minutul 25 prin Luiz Adriano, care a scapat singur cu Tim Wiese si a inscris peste portarul de la Werder.

Werder a egalat zece minute mai tarziu prin Naldo, care a executat o lovitura libera de la 25 de metri...

( citeste continuarea in Romania Libera )