#fc vaslui #germania #turneu #amical #meci #partida #jucator

FC Vaslui, neinvinsa in amicale

FC Vaslui a ramas neinvinsa in turneul de pregatire din Germania, dupa ce a terminat ieri la egalitate, scor 2-2, cu formatia germana de liga a II-a Alemannia Aachen.

Elevii lui Cristian Dulca au inscris primul gol in minutul 5, prin Denis Zmeu. Echipa gazda, Alemannia Aachen, a intors rezultatul, dar brazilianul Wesley Lopez a egalat dintr-o lovitura de pedeapsa in minutul 89 al partidei.

Formatia vasluiana vine dupa trei victorii consecutive in turneul de pregatire din Germania si urmeaza sa mai dispute doua partide amicale, impotriva turcilor de la Gaziantep si a germanilor de la...

( citeste continuarea in Evenimentul Zilei )