"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Administraţia pentru Alimente şi Medicamente ( www .comunicatedepresa.ro/ fda " title="FDA">FDA ) din Statele Unite ale Americii a aprobat primul produs pentru contracepţie pe termen lung care se implantează. Acest aparat eliberează, de-a lungul a trei ani , mici doze dintr-un hormon care are rolul de a preveni sarcinile nedorite. El se implantează în braţ, printr-o procedură simplă. După ce este scos din organism, femeia îşi recapătă fertilitatea. Totuşi, producătorii avertizează că acest produs nu previne infecţia cu HIV sau cu alte boli cu transmitere sexuală. Compania nu a stabilit încă un pre ţ pentru produs, dar susţine că va costa mai puţin decat ar cheltui o femeie în trei ani pe alte metode contraceptive.
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
In intervalul luni, 28 mai - miercuri, 30 mai absolventii claselor a XII-a se pot inscrie la prima sesiune de bacalaureat din acest an. citeste mai departe »
Cele doua zile libere de luni, 30 aprilie, si marti, 1 mai, vor putea fi petrecute si in parcul Herastrau din Bucuresti, la o plimbare gratuita cu vaporasele. Administratia Lacuri, Parcuri si Agrement Bucuresti (ALPAB) pune la dispozitie 5 vaporase cu o capacitate totala de 430 locuri. citeste mai departe »