Leonardo DiCaprio va face din nou echipă cu producţiei 'Cartiţa', distins cu premiul Oscar pentru cel mai bun film, pentru un remake al unui thriller poliţist lansat anul trecut la Hong Kong. Scenaristul va lucra la remake, intitulat 'Confessions of Pain', ale cărui drepturi au fost cumpărate de studioul Warner Bros. Filmul urmăreşte povestea a doi buni prieteni - un ofiţer de poliţie şi un - care fac echipă pentru a investiga uciderea socrului poliţistului.
Leonardo DiCaprio va interpreta unul dintre rolurile principale. Filmul original a fost creat de aceeaşi echipă care a realizat 'Infernal Affairs', pe care s-a bazat 'Cartiţa'. Activitatea lui Monahan continuă însă şi pe alte planuri. Potrivit Variety, el va lucra din nou cu regizorul producţiei 'Cartiţa' Martin Scorsese la un film intitulat 'The Long Play'.
Lindsay Lohan are din nou probleme cu legea. Angajata de la centrul de dezintoxicare pe care a atacat-o in urma cu cateva luni o da in judecata. Femeia sustine ca Lindsay a ranit-o si vrea cel putin 1 milion de dolari despagubiri. citeste mai departe »
Kristen Stewart a simtit o legatura emotionala puternica cu Bella, personajul pe care il joaca in "Saga Amurg: Zori de Zi Partea 1", atunci cand a jucat scenele in care era insarcinata.
citeste mai departe »
Eva Longoria munceste de zor pentru a invata cum sa danseze sexy cu o bara de striptease. Actrita nu a fost pasionata de dansurile sexy in plan personal, dar acum este vorba de o sarcina de serviciu. citeste mai departe »