"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
PD şi PNL vor avea liste separate la alegerile pentru Parlamentul European, dar nu se vor ataca, a declarat secretarul general al formaţiunii democrate, Vasile Blaga, la emisiunea Pro Vest, difuzată duminică de PRO TV. Blaga a explicat că această atitudine de neagresiune este şi o expresie a faptului că PD "ţine" ca Alianţa "să meargă cat mai bine pană în 2008" şi după acest termen. El a precizat că PD ar fi participat la alegerile europene pe liste comune cu PNL, "dacă nu ar fi fost atatea pregătiri de artilerie din partea liberalilor".
De asemenea, liderul democrat a ţinut să remarce faptul că PD şi PNL nu se "bat" pe acelaşi electorat . Blaga a definit PD drept un partid de centru-dreapta, care duce o politică socială activă. Despre potenţialul electoral al liberalilor, secretarul general al PD a spus că, în Romania, dar şi în Uniunea Europeană, este în jur de 15% "doar în momentele de excepţie".
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
Presedintele PSD Victor Ponta vrea ca alegerile parlamentare sa nu fie amanate pana in noiembrie, dar din cauza prevederilor constitutionale, scrutinul nu poate fi facut in septembrie. citeste mai departe »
Fostul ministru al Muncii, Sebastian Lazaroiu, a declarat pentru Ziare.com ca finalul anului 2012 va aduce la putere o mare coalitie intre stanga si dreapta. citeste mai departe »
Senatorul Varujan Vosganian, a declarat ca aprobarea votului prin corespondenta ar echivala cu o lovitura de stat. Vicepresedintele PNL a amintit alegerile din 2008, cand romanii plecati in strainatate au avut dreptul de a vota la ambasade. citeste mai departe »