"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Europarlamentarii trimişi de Romania la Parlamentul European şi-au făcut intrarea în randul oficialilor europeni. După un zbor obositor, europarlamentarii romani s-au bucurat de o primire călduroasă, oferită de "egalii" lor din PE. Copleşiţi şi ameţiţi, dar încantaţi de tot ce li s-a întamplat în Parlamentul European - astfel s-au declarat romanii care, pană mai ieri, aveau statut de euroobservatori şi stăteau pe locurile altora.
Acum, europarlamentarii romani au început să se acomodeze cu noul statut, chiar dacă mulţi dintre ei vor deţine acest portofoliu doar pană în luna mai, cand vor fi organizate alegeri pentru Parlamentul European. Europarlamentarii romani şi bulgari au primit cartelele de vot, au făcut turul traseelor prin Parlamentul European, au făcut cunoştinţă cu colegii din grupurile parlamentare şi au văzut locurile unde vor sta de acum înainte, ca europarlamentari . Impresia generală - romanii trimişi la PE se simt egali cu ceilalţi reprezentanţi ai statelor membre.
(continuarea in Curentul )
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
Presedintele PSD Victor Ponta vrea ca alegerile parlamentare sa nu fie amanate pana in noiembrie, dar din cauza prevederilor constitutionale, scrutinul nu poate fi facut in septembrie. citeste mai departe »
Fostul ministru al Muncii, Sebastian Lazaroiu, a declarat pentru Ziare.com ca finalul anului 2012 va aduce la putere o mare coalitie intre stanga si dreapta. citeste mai departe »
Senatorul Varujan Vosganian, a declarat ca aprobarea votului prin corespondenta ar echivala cu o lovitura de stat. Vicepresedintele PNL a amintit alegerile din 2008, cand romanii plecati in strainatate au avut dreptul de a vota la ambasade. citeste mai departe »