"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Preşedintele SUA , George W. Bush, doreşte înăsprirea embargoului împotriva Cubei şi intensificarea sprijinului financiar pentru opoziţia cubaneză. În acest sens, liderul de la Casa Albă a aprobat un raport al Comisiei de asistenţă pentru o Cubă liberă, care prevede alocarea a 80 milioane de dolari pe o perioadă de doi www .acasa.ro/ani" title="ani">ani a opoziţiei faţă de regimul castris.
Aprobarea finanţării de către Congresul SUA nu va pune probleme. " SUA se preocupă activ de obţinerea schimbării în Cuba şi nu se mulţumesc să aştepte această schimbare", a explicat Bush.
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
"Suveranitatea Greciei va fi masiv limitata", a spus seful ministrilor de Finante din zona euro, luxemburghezul Jean-Claude Juncker, intr-un interviu pentru o publicatie germana. Oficialul european a explicat ca acum Grecia trebuie sa vanda din activele statului intr-un mod similar cu cel pe care il avea Germania de Est dupa caderea comunismului. citeste mai departe »
Cetatenii romani sunt informati de Ministerul Afacerilor Externe in legatura cu unele interdictii aparute in traficul rutier din Bulgaria. citeste mai departe »
Rusia a interzis joi toate importurile legume proaspete provedite din tarile Uniunii Europene, din cauza epidemiei provocate de bacteria E.coli. citeste mai departe »