"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Zeci de tancuri şi blindate au fost văzute ieri pe străzile capitalei Coreei de Nord, Phenian, potrivit agenţiei de pres ă sud-coreene Yonhap, citată de RIA Novosti. Observatorii se întrebau dacă este vorba de manevre sau lovitură militară. Conform primelor date, mişcările de tehnică militară în zona Phenianului au fost înregistrate de la sfarşitul săptămanii trecute, în acelaşi timp înregistrandu-se şi o creştere bruscă a radiocomunicaţiilor între militari nord-coreeni. SUA şi Coreea de Sud şi-au exprimat preocuparea în legătură cu ceea ce se petrece la Phenian şi nu au exclus ca în Coreea de Nord să fie în desfăşurare un puci .
Alte mijloace de informare nu exclud ca tancurile să fi fost introduse în capitala nord-coreeană pentru a anihila posibile revolte şi tulburări ale populaţiei aflate la capătul puterilor. Conform informaţiilor deţinute de ziarul sud-coreean "JoongAng Ilbo", apariţia tancurilor pe străzile Phenianului nu are nicio legătură cu un eventual puci sau cu tulburări în masă, ci cu aplicaţii militare. Potrivit aceleiaşi publicaţii, la aceste manevre au participat unităţi care se ocupă de securitatea liderului nord-coreean Kim Jong Il .
Alţi observatori nu exclud ca în capitala nord-coreeană să fi avut loc o paradă menită să demonstreze capacitatea militară a ţării, în replică la ameninţările cu noi sancţiuni din partea SUA.
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
"Suveranitatea Greciei va fi masiv limitata", a spus seful ministrilor de Finante din zona euro, luxemburghezul Jean-Claude Juncker, intr-un interviu pentru o publicatie germana. Oficialul european a explicat ca acum Grecia trebuie sa vanda din activele statului intr-un mod similar cu cel pe care il avea Germania de Est dupa caderea comunismului. citeste mai departe »
Cetatenii romani sunt informati de Ministerul Afacerilor Externe in legatura cu unele interdictii aparute in traficul rutier din Bulgaria. citeste mai departe »
Rusia a interzis joi toate importurile legume proaspete provedite din tarile Uniunii Europene, din cauza epidemiei provocate de bacteria E.coli. citeste mai departe »