"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Preşedintele Autorităţii Palestiniene, Mahmud Abbas , a ameninţat că va demisiona, va dizolva structura pe care o conduce şi va părăsi teritoriile palestiniene. Cotidianul arab "Sharq al Awsat", citat de "Jerusalem Post", scrie că el a făcut declaraţia în timpul unei convorbiri telefonice cu secretarul de stat american Condoleezza Rice , care îi ceruse să îşi folosească influenţa pentru eliberarea caporalului israelian Gilad Shalit. Abbas a răspuns însă că nu mai are nicio autoritate . Într-o conferinţă de presă organizată la Amman, el a acuzat Israelul de escaladarea violenţelor în Faşia Gaza, afirmand că armata israeliană atacă civili şi îngreunează situaţia palestinienilor. "Israelienii complică situaţia de fiecare dată. Atacă civili şi infrastructura Autorităţii Palestiniene", a spus Abbas, referindu-se la faptul că miercuri a fost o zi foarte sangeroasă în Gaza, unde 27 de palestinieni au fost ucişi, între aceştia aflandu-se şi mulţi copii, iar sediul ministerului palestinian de externe a fost distrus de o rachetă trasă de Tsahal.
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
"Suveranitatea Greciei va fi masiv limitata", a spus seful ministrilor de Finante din zona euro, luxemburghezul Jean-Claude Juncker, intr-un interviu pentru o publicatie germana. Oficialul european a explicat ca acum Grecia trebuie sa vanda din activele statului intr-un mod similar cu cel pe care il avea Germania de Est dupa caderea comunismului. citeste mai departe »
Cetatenii romani sunt informati de Ministerul Afacerilor Externe in legatura cu unele interdictii aparute in traficul rutier din Bulgaria. citeste mai departe »
Rusia a interzis joi toate importurile legume proaspete provedite din tarile Uniunii Europene, din cauza epidemiei provocate de bacteria E.coli. citeste mai departe »