Recomandarea saptamanii

Castiga accesorii personalizate Men In Black 3

Castiga accesorii personalizate Men In Black 3
"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.

Vremea in Bucuresti

16° C

Min.:13° C

Max.:16° C

ploaie slaba

Iuşcenko întoarce Parlamentul la popor

Categorii: Extern
Marime text Minus_h Plus_h  
viktor iuscenko
Preşedintele ucrainean Viktor Iuşcenko a anunţat organizarea de alegeri anticipate la 24 iunie, mai tarziu decat se aştepta coaliţia majoritară din Rada Supremă de la Kiev. Anunţul făcut miercuri de Iuşcenko, la televiziunea naţională, l-a determinat pe premierul Ianukovici să-şi scurteze vizita în Uzbekistan . Măsura poate fi interpretată drept un gest de reconciliere în conflictul deschis cu Ianukovici. Preşedintele a semnat decretul privind organizarea alegerilor la 24 iunie, după ce un decret similar anunţa anticipatele pentru 27 mai. În mesajul său televizat, Iuşcenko le-a spus ucrainenilor că alegerile anticipate sunt nu numai necesare, ci sunt şi singura cale de a-i responsabiliza pe politicieni în faţa electoratului. Fostul lider al Revoluţiei Portocalii din 2004 a adăugat că ucrainenii sunt adevăraţii stăpani ai ţării şi că nu va reveni asupra acestei decizii. El şi-a motivat decizia prin nevoia ca Guvernul să aibă mai mult timp pentru organizarea unor alegeri corecte. Anunţul a fost făcut cu doar cateva ore înainte de a participa la o comemorare nocturnă a catastrofei de la Cernobîl. Atat preşedintele, cat şi premierul aşteaptă verdictul Curţii Constituţionale de la Kiev, care trebuie să se pronunţe asupra legalităţii dizolvării Radei Supreme de către Iuşcenko, la începutul acestei luni.
Autor:
Sursa: Realitatea TV
Data: 2007-04-26
Print_icon Email_icon   Facebook_icon   Twitter_icon   Delicious_icon   Ym_icon  
Voteaza: 
Lloop-icon Vizualizari: 187 Lstar-icon Rating: 0
Adauga comentariul tau la articolul "Iuşcenko întoarce Parlamentul la popor"
Sau
Logeaza-te pe facebook pentru a posta comentariul
Va rugam completati E-mail valid.
Va rugam completati Nume.
Va rugam completati E-mail valid.
Reset
Cei care au citit "Iuşcenko întoarce Parlamentul la popor" au citit si :
Grecia si-a pierdut suveranitatea

Grecia si-a pierdut suveranitatea

"Suveranitatea Greciei va fi masiv limitata", a spus seful ministrilor de Finante din zona euro, luxemburghezul Jean-Claude Juncker, intr-un interviu pentru o publicatie germana. Oficialul european a explicat ca acum Grecia trebuie sa vanda din activele statului intr-un mod similar cu cel pe care il avea Germania de Est dupa caderea comunismului. citeste mai departe »
Traficul auto, restrictionat in Bulgaria

Traficul auto, restrictionat in Bulgaria

Cetatenii romani sunt informati de Ministerul Afacerilor Externe in legatura cu unele interdictii aparute in traficul rutier din Bulgaria. citeste mai departe »
Rusia a interzis importul de legume din UE

Rusia a interzis importul de legume din UE

Rusia a interzis joi toate importurile legume proaspete provedite din tarile Uniunii Europene, din cauza epidemiei provocate de bacteria E.coli. citeste mai departe »
Ce se intampla acum pe site
150.000 de locuri de munca in Germania pentru romani, bulgari si croati
dani a comentat la articolul 150.000 de locuri de munca in Germania pentru romani, bulgari si croati

acum 8 ore, 27 minute, 24 secunde

150.000 de locuri de munca in Germania pentru romani, bulgari si croati
daniel a comentat la articolul 150.000 de locuri de munca in Germania pentru romani, bulgari si croati

acum 8 ore, 34 minute, 16 secunde

Cum sa il determini pe sef sa te placa
anonim a comentat la articolul Cum sa il determini pe sef sa te placa

acum 16 ore, 42 minute, 4 secunde