"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Încercand sa revină în forţă după ce a avut succes fenomenal cu seria RAZR, dar şi-a cam atins apogeul, Motorola readuce în atenţie un brand mai prafuit, de la naftalină, respectiv StarTac, un nume aflat în top prin 1997-1999. Noul StarTac III MS900 este un telefon interesant, dar rămane de văzut caţi cumpărători nostalgici va convinge să îl şi cumpere. Cunoscătorii spun că şi versiunea limitată Strtac II din 2004 a avut succesul ei, aducand profit companiei.
Noua versiune are doar 90 de grame, nu are cameră foto digitală sau ecran extern pe clapă, dar are un design simplist şi protejază aparatul atunci cand este purtat în buzunarul de la blugi . Ştie să cante muzică digitală, în speţă MP3, are cititor pentru cărţi electronice ( e-book ), dar şi sistem de localizare prin satelir (GPS). Ecranul interior este QVGA cu diagonala de 2 inci, are 128 MB de memorie internă şi capacităţi de acces la Internet şi mobile banking . Nu se ştie încă preţul sau cand va apărea pe piaţă, dar mai mult ca sigur în cursul verii.
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
Utilizatorii care vor sa conduca in siguranta, fara ca telefonul sa le distraga atentia, dar nu sunt amatori de casti Bluetooth, au acum la dispozitie Griffin SmartTalk Solar, un accesoriu mobil "pentru parbriz", cu incarcare solara. citeste mai departe »
IKEA ar putea lansa in curand o camera foto de carton, care foloseste doua baterii AA. Conceptul nu este o gluma, iar camerele au intrat deja in productie si au fost trimise presei ca obiecte promotionale. citeste mai departe »
Suita de programe Microsoft Office 15 va avea integrata o functionalitate cloud ridicata, arata un clip de prezentare ajuns online. Microsoft Office 15 va aduce utilizatorii cu un pas mai aproape de cloud, la lansarea sa, dupa Windows 8. citeste mai departe »