"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Un cetăţean japonez a fost condamnat luni la 21 de luni de închisoare după ce a pledat vinovat pentru trafic de fluturi ocrotiţi de lege, a indicat Parchetul federal din Los Angeles, relatează AFP. Hisayoshi Kojima, 57 de ani , a fost găsit vinovat în ianuarie pentru că a introdus clandestin în SUA mai multe specimene de lepidoptere pe cale de dispariţie şi protejate de tratatele internaţionale. El va trebui să achite, totodată, o amendă de 30.000 de dolari şi despăgubiri de peste 7.500 de dolari.
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
Utilizatorii care vor sa conduca in siguranta, fara ca telefonul sa le distraga atentia, dar nu sunt amatori de casti Bluetooth, au acum la dispozitie Griffin SmartTalk Solar, un accesoriu mobil "pentru parbriz", cu incarcare solara. citeste mai departe »
IKEA ar putea lansa in curand o camera foto de carton, care foloseste doua baterii AA. Conceptul nu este o gluma, iar camerele au intrat deja in productie si au fost trimise presei ca obiecte promotionale. citeste mai departe »
Suita de programe Microsoft Office 15 va avea integrata o functionalitate cloud ridicata, arata un clip de prezentare ajuns online. Microsoft Office 15 va aduce utilizatorii cu un pas mai aproape de cloud, la lansarea sa, dupa Windows 8. citeste mai departe »