"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Exasperat de zvonurile ca i se apropie sfarsitul, un bunic din localitatea britanica Tredworth a dat un anunt in ziarul local informand comunitatea ca nu e pe moarte. Zvonurile au aparut dupa ce John Sutton (63 de ani) a fost diagnosticat cu o problema pulmonara . Stiind ca a lucrat pe un santier, fiind in contact direct cu azbestul, prietenii lui au dedus ca are cancer si au inceput sa discute despre inmormantarea amicului.
„John Sutton doreste sa-si informeze prietenii si cunostintele ca recentele informatii privind apropiata sa moarte sunt o exagerare ”,
a scris el in neobisnuitul anunt.
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
Rănit grav pe zebră
ORADEA - Un Baiat pe nume Pircalab Ionut-Andrei s-a lovit rău la cap, pierzându-şi cunoştinţa, după ce a fost acroşat de un Mercedes Cobra pe zebra de lângă intersecţia bulevardului Ştefan cel Mare şi strada Bârsei.
Accidentul s-a petrecut luni, în jurul orei 11:40, la faţa locului sosind rapid echipaje de poliţie şi Ambulanţă. Conducătorul Mercedesului cu numărul de înmatriculare BH 39-GEO susţine că sexagenarul a sărit brusc în faţa maşinii. „Conduc prin Europa de 15 ani şi nu am avut niciun accident.
Am încercat să îl evit pe baiat care a apărut brusc pe trecere, în timp ce alţi pietoni aşteptau pe trotuar. Din nefericire, s-a oprit la mijlocul drumului pentru că veneau maşini din sens opus. Uitaţi-vă, a fost acroşat cu farul din stânga, dacă apuca să mai treacă 15 centimetri nu se întâmpla nimic.”, spune conducătorul auto cu vârsta de circa 45 de ani.
Însă măsurătorile efectuate de echipajul rutier condus de comisarul Valentin Pănescu au pus în evidenţă o urmă de frână care a început înainte zebrei în timp ce impactul s-a produs după zebră. Aşa încât e şubredă afirmaţia că victima s-ar fi lansat brusc în traversarea străzii, dealtfel pe loc semnalizat şi marcat pentru pietoni.Medicii de la Ambulanţă au acordat primul ajutor la faţa locului, după care victima a fost transportată la spital in stare foarte grava pentru îngrijiri de specialitate.
Pagina 1 din 1
1
Adauga comentariul tau la articolul "Inmormantare prematura"
Comentariul a fost adaugat cu succes!
Cei care au citit "Inmormantare prematura" au citit si :
Utilizatorii care vor sa conduca in siguranta, fara ca telefonul sa le distraga atentia, dar nu sunt amatori de casti Bluetooth, au acum la dispozitie Griffin SmartTalk Solar, un accesoriu mobil "pentru parbriz", cu incarcare solara. citeste mai departe »
IKEA ar putea lansa in curand o camera foto de carton, care foloseste doua baterii AA. Conceptul nu este o gluma, iar camerele au intrat deja in productie si au fost trimise presei ca obiecte promotionale. citeste mai departe »
Suita de programe Microsoft Office 15 va avea integrata o functionalitate cloud ridicata, arata un clip de prezentare ajuns online. Microsoft Office 15 va aduce utilizatorii cu un pas mai aproape de cloud, la lansarea sa, dupa Windows 8. citeste mai departe »