"Barbatii in negru" revin pe marile ecrane. In "Men In Black 3", agentii J(Will Smith) si K (Tommy Lee Jones) se intorc in timp. Mergi sa vezi filmul din 25 mai si inscrie-te la concurs. Poti castiga.
Numărul mare al vizitatorilor veniţi la Grădina Zoologică din Berlin să vadă ursuleţul polar Knut a provocat moartea unui urs panda . Media gemană susţine că femela panda a decedat în urma unui atac de cord provocat de stres. În jur de 30.000 de oameni au venit zilnic să-l vadă pe Knut şi din cauza cozilor foarte mari, mulţi au renunţat şi s-au îndreptat spre ţarcul urşilor panda, neobişnuiţi cu un asemenea aflux de vizitatori .
Conducerea grădinii zoologice a declanşat o anchetă pentru a afla exact care sunt cauzele morţii animalului. Femela de urs panda, în varstă de 22 de ani , fusese adusă de la Beijing în 1995.
Pentru a fi la curent cu cele mai noi si importante stiri ale zilei, aboneaza-te la
Newsletterul sectiunii STIRI
Utilizatorii care vor sa conduca in siguranta, fara ca telefonul sa le distraga atentia, dar nu sunt amatori de casti Bluetooth, au acum la dispozitie Griffin SmartTalk Solar, un accesoriu mobil "pentru parbriz", cu incarcare solara. citeste mai departe »
IKEA ar putea lansa in curand o camera foto de carton, care foloseste doua baterii AA. Conceptul nu este o gluma, iar camerele au intrat deja in productie si au fost trimise presei ca obiecte promotionale. citeste mai departe »
Suita de programe Microsoft Office 15 va avea integrata o functionalitate cloud ridicata, arata un clip de prezentare ajuns online. Microsoft Office 15 va aduce utilizatorii cu un pas mai aproape de cloud, la lansarea sa, dupa Windows 8. citeste mai departe »